Yeşillikler nasıl saklanır?

Cevaplar


Maydanoz, dereotu, nane gibi çok çabuk bozulan yeşillikleri yıkadıktan sonra kesip, buzlukta saklamaktır. Kesmeden cam kavanoza koyup soğutucu bölümünde de saklayabilirsiniz.

Maydanoz, fesleğen, kişniş ve Frenk soğanı gibi hassas otları dik şekilde, suyun içinde buzdolabında saklayın. Tepelerine Koroplast Buzdolabı Poşeti geçirin ve bir lastik yardımıyla bardağın etrafına sabitleyin.

1 saat su dolu kabın içinde bekletip çıkarın, sonra kağıt torbaya koyup açık kısmı aşağı gelecek şekilde buzdolabına yerleştirin. Bu şekilde ortalama 10 gün kadar dayanır.

Yeşillikleri 1 saat su dolu kabın içinde bekletip çıkarın, sonra kağıt torbaya koyup açık kısmı aşağı gelecek şekilde buzdolabına yerleştirin. Bu şekilde ortalama 10 gün kadar dayanır

Maydanoz ve dereotunu buzdolabında tazeliğini kaybetmeden uzun bir süre saklayabilmek için yapmanız gereken, maydanoz ve dereotunu iyice yıkadıktan sonra temiz bir peçeteyle iyice kurulamak ve Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup buzdolabına kaldırmak.

Aldığınız nane, maydanoz ve dereotunu su dolu geniş bir kavanoza çiçek gibi koyun. Arada bir suyunu değiştirip buzdolabında koruyun. Son yaprağını bile dalından kopararak taptaze yiyebileceksiniz.

Yeşillikleri buzdolabında en fazla 2 gün saklayabiliyordum, hemen bozuluyorlardı. Koroplast Streç Film'e sardıktan sonra bu sorun ortadan kalktı. Günlerce taze kaldıklarını gördüğümde, Koroplast'a hayran kaldım.

Marul, maydanoz, roka gibi yeşilliklerimizi yıkadıktan sonra, Koroplast Alüminyum Folyo'dan bir miktar kesin, üstüne kuru bir bez veya kağıt havlu koyun. Onun üzerine de yeşilliklerimizi seriyoruz, sonra üstünü kapatıp 2 hafta taptaze muhafaza ediyoruz.

Aldığınız yeşillikleri Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyun. Poşetin ağzını kapatmadan buzdolabına koyarsanız; yeşilliklerin daha uzun süre ve taze bir şekilde saklandığını göreceksiniz.

Roka, taze nane, dereotu gibi sebzelerin bozulmasını geciktirmek için önce 1-2 parça kağıt havluya sarıp, daha sonra buzdolabı poşetlerinde saklayabilirsiniz.