Yiyecekler nasıl saklanır?

Cevaplar


Dondurucuya yerleştireceğiniz yiyecekleri mutlaka Koroplast Streç Film, Buzdolabı Poşeti veyaplastik saklama kapları kullanarak dondurucuya yerleştirin. Doğrudan hava ile teması kesilen yiyeceklerin yüzeyi hasar görmeyecektir.

Kurbanda kestiğimiz etleri, kemikleri ve kıymaları rahatlıkla buzdolabı poşetinde saklayabilirsiniz. Kokusuz kalacaktır.

Yazın olup kışın olmayan sebzelerimi buzdolabı poşetine koyup yaza kadar saklayabiliyorum.

Kışın da taze sebze yemek için, sebzeleri buzdolabı poşetlerine koyup saklayabilirsiniz. Kışın istediginizede çıkartıp taze taze yemegini yapabilirsiniz.

Yaprak ve lahana sarmalarını pişirmeden 2-3 ay kadar Koroplast Buzdolabı Poşeti içinde dondurucuda saklayabilirsiniz.

Şeftali gibi meyveleri kışın da yemek için doğrayıp buzdolabı poşetine koyun, kışın istediginizde çıkartıp yiyebilirsiniz.

Patateslerin filizlenmesini önlemek için patates torbasının içine birkaç adet yeşil elma atın.

Kışlıklarımızı yazın hazırlarız; tüm yiyecekleri Koroplast Buzdolabı Poşeti ile saklarsanız daha uzun süre muhafaza edersiniz hem de kokuları bozulmaz.

Yiyecekleri derin dondurucuda alüminyum folyo yerine, buzdolabı poşetlerine koyarak veya streç filme sararak dondurmayı tercih edin.

Kışlık domates için; buz kalıbına rendelenmiş domatesleri koyup dondurunuz ve kalıptan çıkarıp küçük boy Koroplast Buzdolabı Poşetine azar azar koyup saklayınız.